RM Auctions veilt zeldzame Ferrari 166 Spider Corsa

Ferrari 166 spider fontana

Op 11 en 12 mei is er in Monaco weer een veiling van dure klassiekers en dit keer komt er ook een heel zeldzame Ferrari 166 Spider Corsa uit 1948 voorbij. Deze creatie is door het relatief onbekende Carrozzeria Fontana getekend en gebouwd. Dit exemplaar is volledige gerestaureerd en nam ooit deel aan twee edities van de Mille Miglia en de Targa Florio. Het is feitelijk een van de eerste wedstrijdwagens van Ferrari waar de Scuderia mee aan de start verscheen. Het begin van een succesvolle geschiedenis dat tot op de dag van vandaag voortduurt. Modellen als de 166 blinken uit in elegantie dankzij een prachtige gladde carrosserie. Dit model met typisch Italiaanse ‘Barchetta’ karakteristieken is dan ook een lust voor het oog. Men verwacht dat dit juweel tussen de 1,1 en de 1,8 miljoen euro op zal brengen.

166 fontana

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.