FIAT 600 Hybrid SPORT is ‘comfy’ met een vleugje sportiviteit

Extra flair en pit.
De hybride versie van de FIAT 600 met met 110 of 136 pk hebben we nooit geprobeerd. We kennen dus enkel de volledige elektrische variant met 156 pk (de Abarth’s laten we hierin buiten beschouwing). Wat opvalt is dat het een zeer comfortabel geveerde en goed sturende kleine SUV is, waarin je het eigenlijke formaat best snel vergeet. Kortom hij voelt volwassen aan. We geven echter toe dat we de 600 ook wel wat anoniem vinden ondanks de gelijkenissen met de 500. We roemen weliswaar de evolutionaire manier waarop men de opvolger van de 500X heeft vormgegeven, maar je ziet ook dat de concurrentie niet stilzit qua design en er alles aan doet om in dit overvolle segment op te vallen. Kijk bijvoorbeeld naar de geslaagde Renault 4 en zelfs de Kia EV2 valt op. De 600 is misschien wat achterhaald in dat opzicht. Maar toen zagen we deze nieuwe SPORT met 145 pk en waren we in een klap weer enthousiast.

Zonovergoten oranje.
De details in pianolak en het zwarte dak met originele gematteerde streepje op de C-stijl doen ‘m goed. Ook het nu geheel zwarte inlaatgedeelte aan de voorzijde onder de nummerplaat vinden we een verbetering. De SPORT-badges op de flanken van de voorste spatborden ogen vertrouwd en doen denken aan sportief geklede voorgangers als de 500, Panda en Tipo Sport. De mooie 18 inch ‘Sport’ velgen staan goed en de oranje-rode lak genaamd Sole Orange, glanst als een rijpe tomaat in de Mediterraanse zon.

Precies genoeg pk’s.
De levendigheid van de1.2 Hybrid in deze configuratie spreekt ons aan. Een ideale optie in het dagelijks verkeer. Altijd voldoende vermogen en toch zuinig (ongeveer 1 op 18 gemiddeld). We vinden als merk-liefhebbers de chique en ingetogen La Prima erg mooi. Die is nagenoeg even duur met een bedrag richting de 34 mille. Maar eerlijk is eerlijk de 600 SPORT zorgt voor nieuw elan in deze snel veranderende wereld. We zijn blij met deze vernieuwende insteek van FIAT. Het zorgt voor een extra keuzeoptie waar een breder publiek gevoelig voor is.

Ook gifgroen.
De ‘bicolore’ optie is er in principe voor de kleuren die je al kent van de 600. Dus in combinatie met Acqua Azure, Cappuccino Cream, Gelato White, Mare Green, Passione [RED], Sole Orange dus én Acid Green. Die laatste kun je kennen van de Abarth 600. Je kunt de FIAT 600 SPORT hier configureren.




























