FIAT en Abarth overwegen meer hybride modellen, zelfs op gas

Waarom de FIAT 500 Hybrid een daad van verzet is.

Er werden vorige week logo’s van het historische Mirafiori fabrieksgebouw verwijderd en heel Italië sprak opnieuw haar argwaan uit over de bedoelingen van de fabrikant… Wat bleek? Stellantis was het pand een opfrisbeurt aan het geven als voorbereiding op een groot event om een nieuwe fase in te luiden. Een fase die het hele land juist weer de goede kant op moet helpen. FIAT introduceert met een stevige delegatie de 500 Hybrid en dat is niet alleen maar omdat men zin had in een feestje. Elkann, Filosa, de minister en regenten uit de regio, iedereen was er bij omdat het om een nieuw tijdperk gaat. FIAT legt zich toe op de behoefte van de markt ondanks het dictaat vanuit Brussel om zo snel mogelijk volledig te elektrificeren. Stellantis deed aanvankelijk wat gevraagd werd, maar betaalde een hoge prijs. Intussen stromen Chinese producten de Europese markt op. Elkann sprak deze week over een markt die totaal niet klaar is, waardoor een gapend gat richting de consument is ontstaan.

Italië kan op FIAT rekenen.

De FIAT 500 Hybrid lijkt nog maar het begin te zijn van een reeks nieuwe modellen die niet volledig elektrisch zullen zijn. FIAT werkt ook aan een hybride uitbreiding van het gamma van de Grande Panda. Zo kan ergens in 2026 al de nieuwe Grande Panda 4×4 uitkomen. Een auto met veel verkooppotentieel, vooral op de Italiaanse markt. Ook werkt men aan een LPG versie voor de Pandina uit Pomigliano d’Arco voor de lokale markt. Gas was de afgelopen jaren uit den boze ondanks dat het in Italië veel werd verkocht. Kortom Italië kan weer op FIAT rekenen. Elkann spreekt over goede betrekkingen met Rome. Samen doet men aan het Brusselse hof een beroep op het belang van minder elektrische modellen tot 2035. Elkann geeft toe dat elektrificatie van belang is, maar dat het wel in een goede verhouding tot de markt dient plaats te vinden.

Zelfs Abarth als hybride?

Abarth heeft in de jaren dat FCA nog zelfstandig aan de weg timmerde een flinke fanbase opgebouwd mede dankzij het bouwen van voor een groter publiek bereikbare auto’s. Die populariteit verwatert nu in rap tempo door een volledige elektrificatie van het gamma. Abarth is niet alleen z’n sound kwijt maar ook z’n aandacht. Daarom geeft FIAT-Abarth CEO voor de regio EMEA Gaetano Thorel nu aan dat men serieus een hybride versie overweegt van de Abarth 500. Het zou de terugkeer van de 595 en 695 kunnen inluiden. De 1.0 Firefly is natuurlijk niet geschikt voor de klus, maar de 1.3 Firefly is dat wel. Je kunt dan aan een variant met 180 pk denken bijvoorbeeld. Een Italiaanse krachtbron voor een volledig Italiaans model. Dat horen we graag bij AutoEdizione.

Deel dit artikel:

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.