FIAT heeft de hybride 500 bijna klaar voor productie

FIAT geeft de 500 terug aan het volk.

Denk je aan FIAT dan denk iedereen in de wereld wel aan de iconische 500. Hoe zuur is het dan als die 500 in de meest recente hoedanigheid slechts voor een enkeling bereikbaar was. Hij was er namelijk enkel als EV. Zelfs in thuisland Italiƫ moet je ze met een loep zoeken. FIAT rekende op de opkomst van de EV en zette hoog in door de belangrijke 500 daaraan te koppelen. Maar FIAT is zich zeer bewust van de negatieve impact van de afgelopen jaren en nodigt ons letterlijk uit om in Mirafiori getuige te zijn van de geboorte van de hybride 500 op benzine. In een normale wereld zou dit een voetnoot zijn maar nu is dit groot en hoopgevend nieuws. Italiƫ kan nu eindelijk een huisgemaakte 500 met verbrandingsmotor weer in de armen sluiten. Eigenlijk een historisch moment.

FIAT 500 ‘Torino’?

Je ziet hier plaatjes van de proefproductie. Het resultaat van noeste Italiaanse arbeid binnen en vrij kort tijdsbestek. Dit najaar gaat de assemblagelijn officieel open en rekent men op een productie die in potentie op kan lopen tot boven de 100.000 eenheden op jaarbasis. De 500 MHEV is een driecilinder 1.0 70 pk (92 Nm) met handmatige 6-bak. FIAT eert de herkomst en noemt deze editie waarschijnlijk ‘Torino’. We zien een afgeplakte badge net onder de C-stijl. Nu heeft Ford jarenlang een gelijknamig model in de VS gehad. Het zou toch wat zijn als de Italianen, na al dat gesteggel met de Italiaanse overheid over al dan niet terechte verwijzingen naar de oorsprong, dit alsnog eerst met hun overzeese concullega’s moeten uitvechten… Het scheelt dat de Ford Torino al bijna 50 jaar niet meer in de handel is.

Deel dit artikel:

2 gedachten over “FIAT heeft de hybride 500 bijna klaar voor productie

  • 13 mei 2025 om 12:39
    Permalink

    En nu maar hopen dat ze er ook een Abarth versie van maken, die 1.4 is een zaaaaalige motor. Die 70PK is ok voor een stadsautootje, maar niet als je elke dag de autosnelweg op moet.

    Beantwoorden
  • 13 mei 2025 om 14:22
    Permalink

    Het is een Hybride dus die 92NM is wel lekker en prima voor Nederland erg mooie kleine super mini. Eentje die je gewoon nog kan kopen er zijn maar weinig fabrikanten die ze nog hebben.

    Bravo FIAT de nieuwe 500 was al erg mooi in elektrische vorm in afwerking en kwaliteit en met deze ICE versie erbij zal de vraag alleen maar toenemen.

    Ciao

    Squadra

    Beantwoorden

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.