Hybride Alfa Romeo Stelvio en Giulia nog lang niet klaar?

STLA Large is niet klaar voor Hybride toepassing.

We weten nog goed toen we Jean Philippe Imparato, Alfa Romeo’s CEO destijds, twee jaar geleden persoonlijk vroegen of ze bij Stellantis daadwerkelijk vol op EV’s zouden inzetten voor het hogere segment. Zijn antwoord ging gepaard met Franse mimiek voorzien van grote ogen en een ‘O’ vormige open mond; “Maar natuurlijk, er zijn niet voor niets miljoenen op ingezet!” Onze vraag kwam natuurlijk niet uit de lucht vallen, want iedereen stelde die. Vandaag blijkt dat dit niet voor niets in ieders gedachten opkwam. Een dergelijke omslag naar volledige elektrificatie is niet zomaar een feit. Er zijn tal van factoren op te noemen die het kunnen doen stagneren. En zo geschiedde. De oorspronkelijk voor 2025 en 2026 geplande volgende generatie Stelvio en Giulia schuiven minstens een jaar op. Elektrisch is de Stelvio op STLA Large platform eigenlijk al klaar (er worden al tests gedaan met definitieve carrosserie). In de fabriek te Cassino meldt men zelfs dat de assemblagelijn al bijna in gebruik kan worden genomen.

Ontwikkeling kost nu eenmaal tijd.

Santo Ficili meldde reeds dat er enige vertraging te verwachten valt door de nieuwe focus op meer hybride modellen. Het Italiaanse automagazine Al Volante meldde gisteren dat tijdens de presentatie van het boek over de 33 Stradale aan het Lago di Como, doorgesijpeld is dat 2027 mogelijk de daadwerkelijke lanceerdatum is voor de Stelvio. Het blijkt dat het multifunctionele platform STLA Large, dat in de VS al gebruikt wordt op de volledig elektrische nieuwe Dodge Charger Daytona, nog moet aangepast worden voor hybride toepassingen met kleinere verbrandingsmotor. Daarbij valt te denken aan een nieuwe 2.0 turbo met elektrische ondersteuning.

V6 Quadrifoglio al wel bijna klaar?

De genoemde Dodge is er ook met 6 cilinder in lijn. Dat biedt perspectief voor de Alfa’s zou je zeggen. Daarover doet Ficili dan ook een veel prettigere mededeling. Hij spreekt over de introductie van zowel een EV als een benzinevariant met klaverblaadje. Het zou dus goed kunnen dat die al wel in 2026 in de showroom arriveren en dat we dit jaar nog een soort preview mogen krijgen. Intussen moet men heel hard aan het werk voor de instap benzinevarianten met elektrische ondersteuning. Oftewel de Stelvio en Giulia Ibrida. Deze kun je dan respectievelijk in 2027 en 2028 verwachten.

Deel dit artikel:

10 gedachten over “Hybride Alfa Romeo Stelvio en Giulia nog lang niet klaar?

  • 27 mei 2025 om 10:34
    Permalink

    Vervolgens is alles al bijna uit productie… hopelijk komt die 2.0 snel en heeft de hybride een range van ca 100km dan kunnen we er wat mee. Is de V6 uit de USA wel zo opzwepend als de huidige ferrari/maserati V6? (is die al leverbaar in de dodge?)

    Beantwoorden
  • 27 mei 2025 om 10:49
    Permalink

    Aanvulling; zes in lijn van dodge…ipv V6. Iemand al review gelezen?

    Beantwoorden
  • 27 mei 2025 om 11:15
    Permalink

    Het is een grote grap daar bij Stellantis, lekker de klant weer laten weg lopen net als toen met de 159 die uit productie ging in 2012 en wachten toen de Giulia in 2016 kwam, te triest voor woorden dit weer, volgens mij is er een spreekwoord gooi nooit je oude schoenen weg voor je nieuwe hebt.

    Beantwoorden
    • 27 mei 2025 om 12:50
      Permalink

      “Een grote grap bij Stellantis”.
      En dat zegt??

      Club heeft 15 labels,
      €175 miljard omzet, €10 miljard winst.

      Beantwoorden
  • 27 mei 2025 om 22:55
    Permalink

    De neus is best geslaagd, de zijkant behoorlijk generiek. Veel zal afhangen van de detaillering en de lijnen die je niet ziet op zo’n tekening. Jammer dat er een Dodge-motor in komt. De Italianen mogen echt niks meer zelf ontwikkelen, alles komt uit Frankrijk en nu de motor uit de VS. De laatste Amerikaanse zescilinder in een Alfa was ook geen succes.

    Beantwoorden
  • 27 mei 2025 om 23:00
    Permalink

    Wat een krankzinnige en o zo traditionele vertraging, inderdaad net als bij de Giulia in 2016: 5 jaar na de productiestop in 2011 (of eigenlijk 2010) van de 159. En nu dit weer. De huidige Giulia al bijna volledig gestopt. Idem Stelvio. Het gaat maar door.
    En ondertussen geniet ik wel van mijn Alfa’s. Dat moet doorgaan. Niet zoals bij Saab, die nog steeds wordt gemist.
    Laat ze eens bij Alpine kijken: de A390 is in 4 jaar uit de grond gestampt. Prachtige bak. Dat moet bij Alfa toch ook kunnen?

    Beantwoorden
  • 27 mei 2025 om 23:03
    Permalink

    Ik heb nu al 2 dagen in Zuid Italië rondgereden. Geen enkele Alfa Romeo Junior gezien!!! Ik begrijp nog steeds niet waarom Alfa Romeo geen onderzoek naar een nieuw model bij bestaande klanten heeft gedaan. Hun voorkeuren en wensen kunnen een wereld van verschil maken met het slagen van een nieuw model.Zij zijn meestal ook de nieuwe klanten.
    Geld is er genoeg onder de Italianen, ik zie genoeg Audi en Mercedes rond rijden hier.
    Als zelfs de Italianen geen Alfa meer kopen, dan is er toch meer aan de hand!!( teveel Franse onderdelen?🤔)

    Beantwoorden

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.